Van 8 tot en met 20 september wordt in Nederland de luchtlandingsoefening Falcon Leap gehouden. Vanaf Vliegbasis Eindhoven trainen militairen van de landmacht en luchtmacht samen het droppen van spullen en parachutisten.
In de eerste week van Falcon Leap draait alles om het droppen van vracht met het zogeheten container delivery system. In de tweede week gaan daar ook parachutisten bij, die op verschillende plekken in Nederland landen – samen met extra vracht. Militairen uit verschillende landen oefenen met elkaars mensen, spullen en vliegtuigen. Zo leren ze elkaars werkwijzen kennen en wordt de samenwerking een stuk soepeler.
Welke landen doen mee met de Falcon Leap?
Aan Falcon Leap doen in totaal 12 landen mee. Nederland natuurlijk, maar ook België, Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Japan, Polen, Portugal, Spanje, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.
Wil je meer weten over de militaire vliegtuigen, volg deze met de vluchtradar.
Meer over de Falcon Leap vind je op: https://www.defensie.nl/onderwerpen/falcon-leap.